Kalendarze spiralowane

Format
Papier okładki
Papier środka
Okładka
Ilość kart kalendarza
Orientacja kalendarza
Zadruk
Spirala i montaż
Czas realizacji
Nakład
min - 10
Trwa wgrywanie pliku, proszę czekać
Pliki można wgrać również w późniejszych etapach zamówienia.

Kalendarze spiralowane

Wielostronnicowe kalendarze ścienne


Kalendarz spiralowany ścienny to najlepszy wybór spośród szerokiej gamy kalendarzy i idealna forma reklamy Twojej firmy. Każdemu z przemijających miesięcy, będzie towarzyszyć odrębna karta kalendarza.

Druk kalendarzy dostępny w wariancie 6-cio lub 12-sto kartowym, w opcji okładki tylko z przodu bądź z przodu i z tyłu. Kalendarze 6-cio kartowe drukujemy wyłącznie dwustronnie, 12-sto kartowe w zależności od preferencji zamawiającego.

Najczęściej wybieranym wariantem papieru na okładkę i wnętrze produktu jest kreda 170g. Dla tych, którzy oczekują czegoś więcej, dajemy możliwość wyboru papieru o wyższej gramaturze - kreda 350g. Typ papieru można zdefiniować osobno na okładkę i wnętrze. W standardzie dostępny jest papier błysczący oraz matowy. Oprócz najczęściej wybieranej wersji w orientacji pionowej, istnieje też możliwość druku kalendarza spiralowanego poziomego.

Termin realizacji zamówienia wynosi standardowo 6 dni roboczych, dla większych nakładów powyżej 500 szt. kalendarzy - 11 dni roboczych. Drukujemy najpopularniejsze formaty - A4, A3, A2 z czego najczęściej wybierane formaty to A4 i A3.

Projekt kalendarza spiralowanego zamówisz w naszym studio graficznym. Do przygotowania standardowego projektu wystarczy dostarczenie zdjęć na każdą z kart oraz logotypu Państwa firmy. Przygotujemy również specjalnie personalizowane kalendaria, zgodnie z wymaganiami zamawiającego. Zapytanie dotyczące przygotowania projektu prosimy kierować na adres bok@edrukland.pl.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez wiadomość email, z biurem obsługi klienta.


Przykładowe realizacje


Druk kalendarzy spiralowanych to idealny materiał reklamowy, który posłuży klientom przez cały rok.

Realizacje w drukarni internetowej eDrukland.pl:


Terminy i dostawa


Terminy realizacji

Kalendarze spiralowane drukujemy w technologi druku cyfrowego i offsetowego. W zależności od nakładu, termin realizacji wynosi:

  • 6 dni roboczych, dla nakładów do 500 szt.,
  • 11 dni roboczych dla nakładów powyżej 500 szt.

Czas realizacji zamówienia jest liczony od dnia złożenia zamówienia pod warunkiem:

  • zaksięgowania wpłaty do godziny 12:00,
  • dostarczenia prawidłowo przygotowanych projektów.

Wysyłka kurierem

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi z opcją dostarczenia na następny dzień. Nasze przesyłki, dostarczane są dnia następnego. W wyjątkowych sytuacjach czas oczekiwania na przesyłkę może wynieść do trzech dni roboczych.

 

Odbiór osobisty

Zamawiających z miasta Zielona Góra i okolic zapraszamy do odbioru osobistego w naszym biurze. W trakcie składania zamówienia, w momencie wyboru sposobu dostawy, należy wybrać opcję - odbiór osobisty.

Biuro znajduje się pod adresem: Drukarnia Drukland, ul. Trasa Północna 2, Zielona Góra. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 16.00.
Przygotowanie projektu


Projekt kalendarza należy przygotować tak samo jak przygotowywane są inne projekty do druku poligrafii. Zalecana rozdzielczość dostarczonego do drukarni projektu powinna wynosić 300-350dpi, kolorystyka powinna być ustawiona na tryb CMYK. Prosimy pamiętać o uwzględnieniu marginesów wewnętrznych i spadów. Są to wymogi każdej drukarni na rynku.


Akceptowane formaty plików:

pdf - akceptowany format do druku tiff - akceptowany format do druku tif - akceptowany format do druku jpg - akceptowany format do druku zip - akceptowany format do druku

Zalecane przygotowanie do druku

wizytowki-rozdzielczosc-300dpi
wizytowki-kolorystyka-cmyk
wizytowki-spady-i-marginesy
wizytowki-znaczniki-drukarskieSpady projektu standardowo powinny wynosić po 3mm, które należy doliczyć do formatu docelowego. To oznacza, że jeżeli szykowany jest projekt pod kalendarz w formacie A4 (297x210mm), format dostarczonego projektu powinien wynosić 303x216mm. Ewentualne tło lub zdjęcia, które w założeniu mają dochodzić do krawędzi wydruku, trzeba rościągnąć na obszar powiększony o spady. Dodatkowy obszar/naddatek tła zostanie odcięty.

Marginesy wewnętrzne przy projekcie pojedynczej karty kalendarza oraz okładki powinny wynosić minimum po 3mm z prawej i lewej strony oraz z dołu. Z powodu mocowania spirali na górnej krawędzi, należy uwzględnić 10mm marginesu górnego. Margines jest to odstęp istotnych elementów projektu (logo, tekst itd.), od krawędzi lini ścięcia projektu, formatu docelowego. To oznacza, że logotyp należy oddalić minimum 3mm od prawej krawędzi projektu w formacie docelowym (297x210mm), natomiast 6mm w projekcie z już uwzględnionymi spadami. Dla krawędzi górnej przykładowy logotyp należy oddalić 10mm przy projekcie bez spadów, 13mm w projekcie z już dodanymi spadami.

O ile jest to możliwe, warto uwzględnić w projekcie marginesey większe, niż zalecane przez drukarnie minimum. Zachowanie większych marginesów podnosi poziom estetyki materiału drukowanego, nie tylko w przypadku produktu kalendarze spiralowanego, ale również wizytówek, ulotek, plakatów czy teczek ofertowych.

Jeżeli nie posiadasz projektu, przygotujemy go dla Ciebie. Zapytania dotyczące przygotowania projektu prosimy kierować na adres bok@edrukland.pl

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta poprzez infolinię lub wiadomość e-mail.-->
Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności *