Folia monomeryczna

Materiał do druku
Format wydruku
Szerokość [cm]
min - 30, max - 150
Wysokość [cm]
Zadruk
Laminowanie
Ploterowe nacinanie folii
Docinanie wydruku do formatu
Czas realizacji
Ilość wzorów
Nakład
Trwa wgrywanie pliku, proszę czekać
Pliki można wgrać również w późniejszych etapach zamówienia.

Folia monomeryczna

Folia monomeryczna to samoprzylepny wydruk wielkoformatowy, powszechnie używany w reklamach zewnętrznych oraz wewnątrz budynków. Stosunkowo niedrogi, gwarantujący trwałość reklamy w aplikacji krótko- i długoterminowej. Przy długim okresie przeznaczenia zaleca się wybranie opcji z dodatkowym, wykończeniem laminatem zabezpieczającym.

Drukujemy na renomowanych foliach marki Avery, z zadrukowanym podkładem, potwierdzajacym ich autentyczność. Dostępne warianty folii monomerycznej - folia samoprzylepna biała w błysku lub w macie, bądź też folia przezroczysta dostępna wyłącznie w błysku. Wysokojakościowy laminat ochronny niemieckiego producenta dostępny w wariantach - mat i błysk.

Wydruki wykonujemy standardowo w rozdzielczości 720 dpi, jakość wystarczająca żeby cieszyć oko klienta z bliska. Dla najbardziej wymagających, oferujemy możliwość druków wielkoformatowych na folii w rozdzielczości 1440 dpi.

Przy długoterminowym przeznaczeniu praktykuje się zabezpieczenie wydruku laminatem ochronnym w formie stałej, który chroni kolory przed blaknięciem, nawet do 5 lat i dłużej. Dodatkowo, zabezpieczony wydruk zawsze można przeczyścić z wszelkiego rodzaju niechcianych zabrudzeń, z gwarancją, że wydruk nie zostanie rozmyty, ani zarysowany. Laminat stały zabezpiecza także reklamę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz dodaje walorów estetycznych.

W ofercie folii monomerycznej udostępniamy opcję nacinania w technologii OPOS. Ploterowe nacinanie po obrysie, umożliwia nadanie poszczególnym elementom dowolnego kształtu. Zaznaczenie tego wariantu wymaga zapoznania się z instrukcją przygotowania OPOS oraz profesjonalnego przygotowania projektu.

Przygotowanie projektu

Projekt pod druk folii monomerycznej należy przygotować w skali 1:1 w rozdzielczości dobranej według własnych preferencji, od 72 dpi do 300 dpi. Dla reklam oglądanych z odległości większej niż dwa metry, rozdzielczość na poziomie 72 dpi będzie wystarczająca. Tam gdzie ważne są detale, dla ekspozycji z bliskim kontaktem, zalecamy przygotowanie w zakresie 150 - 300 dpi.

Wymaganą kolorystyką projektów przesyłanych do druku jest CMYK. Zalecanym formatem przyjmowanym przez naszą drukarnię jest TIFF.

Akceptowane formaty plików:

pdf - akceptowany format do druku tiff - akceptowany format do druku tif - akceptowany format do druku jpg - akceptowany format do druku zip - akceptowany format do druku

Zalecane przygotowanie do druku

przygotowanie projektu - format tifformat TIF
przygotowanie projektu - rozdzielczość od 72 do 150 dpirozdzielczość: 72 - 300 dpi
przygotowanie projektu - tryb kolorów CMYKkolorystyka CMYK
przygotowanie projektu - projekt bez znacznikówbrak znaczników drukarskich
przygotowanie projektu - wymiary rzeczywistewymiary rzeczywiste

Przygotowanie nacinania OPOS

Produkt folia monomeryczna jest dostępny także w opcji z nacinaniem po obrysie OPOS. Technologia powszechnie wykorzystywana do szybkiego i precyzyjnego nadania kształtu, odrazu po odklejeniu, elementom nadrukowanym na folii.

Plik nacinania należy dostarczyć w formie krzywych. Elementy w projekcie nie mogą mieć nadanego wypełnienia. Nadanie wypełnienia krzywym, spowoduje dodatkowe nacięcie w tym samym miejscu, w efekcie czego podkład folii może być przecięty na wylot.

Kontur można ustawić na dowolną grubość. Kilkukrotne naniesienie krzywej w tym samym miejscu spowoduje, kilkukrotne nacięcie w tym samym miejscu, w efekcie czego może dojść również do przedziurawienia podkładu.

Elementy drukowane i nacinane powinny zawierać zalewki (zalecane 3 mm), z racji, że ploter tnący nacina folię z dokładnością do 1 mm.

Wymagane formaty pliku zawierającego krzywe to PDF lub EPS. Projekt druku oraz cięcia musi być rozmieszczony na obszarze roboczym o takich samych wymiarach, w skali 1:1, tak by po nałożeniu na siebie, projekt nacięcia idealnie wskazywał miejsca, w których nacięcie ma zostać naniesione.

W wariancie, nacinanie OPOS, realizujemy wydruki o maksymalnych rozmiarach 1 x 3 m, również w opcji z laminatem.

Przykłady kompletu plików druku
i cięcia OPOS do pobrania

makiety do pobrania w formacie Adobe Illustratorplik druk - TIF, plik cięcie - PDF
makiety do pobrania w formacie Adobe Illustratorplik druk - PDF, plik cięcie - PDF

Realizacja i dostawa

Zlecenia na druk folii monomerycznej w dwóch możliwych wariantach:

  • * 24h - realizacja i wysyłka do 24h

  • ** do 3 dni - realizacja i wysyłka do 3 dni roboczych

  • *** czas realizacji może ulec wydłużeniu w przypadku dużych nakładów, skomplikowania zlecenia lub czynników niezależnych od drukarni

Wydruk folii monomerycznej z wysyłką na następny dzień!

Zamówienia opłacone systemowo (z zaksięgowaną wpłatą), z wgranym, prawidłowo przygotowanym, plikiem, zaakceptowanym przez naszą drukarnię w wariancie "24h" - wyślemy najpóźniej w następnym dniu roboczym. Wariant "do 3 dni" - wysyłka nastąpi najpóźniej do 3 dni roboczych.

Wysyłki kurierskie

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi z opcją dostarczenia na następny dzień. Nasze przesyłki, dostarczane są dnia następnego. W wyjątkowych sytuacjach czas oczekiwania na przesyłkę może wynieść do trzech dni roboczych.

usługi kurierskie DPD

Odbiór osobisty w Zielonej Górze

Zamawiających z miasta Zielona Góra i okolic zapraszamy do odbioru osobistego w naszym biurze. W trakcie składania zamówienia, w momencie wyboru sposobu dostawy, należy wybrać opcję - odbiór osobisty.
Biuro znajduje się pod adresem: Drukarnia Drukland, ul. Trasa Północna 2, Zielona Góra. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 16.00.

Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności *